» Vesolje je tako veliko, da lahko, če dobro pogledamo, vedno odkrijemo nekaj novega in nepričakovanega. «

( Francesco Palla:  Mali princ in turški astronom )

Besede turškega astronoma namenjene Malemu princu so namenjene tudi vsem radovednim, raziskovanja željnim učencem. In take vedno bolj iščemo.

V šoli se pogosto ukvarjamo z opazovanjem neba, rezultate te radovednosti pa preverjamo na astronomskih tekmovanjih. Uspešnost  ugotavljamo s številom sodelujočih učencev in z njihovo primerljivostjo na državni ravni.

Na šolskem tekmovanju je sodelovalo 23 učenk in učencev, 6 jih je prejelo bronasta Dominkova priznanja v znanju   astronomije.

Na državno tekmovanje so se uvrstili 3 in se tudi tam izkazali z odličnim znanjem:

Eva Lapoša, učenka 8. a razreda, je postala viceprvakinja,  osvojila je drugo nagrado in  zlato Dominkovo priznanje v znanju astronomije,

Luka Hozjan, učenec 9. a razreda, je osvojil srebrno Dominkovo priznanje v znanju  astronomije,

Anja Hozjan, učenka 6. b razreda, je osvojila srebrno  priznanje v znanju astronomije Utrinek.

Iskrene čestitke vsem prejemnikom priznanj!

Mentor Bojan Jandrašič

Ekipa OŠ Turnišče pred začetkom tekmovanja, v prvi vrsti od leve proti desni: Luka Hozjan, Eva Lapoša in Anja Hozjan.