Tudi v letošnjem šolskem letu je naša šola bila zastopana na nacionalnem otroškem parlamentu, ki se je odvil 8. aprila v Državnem zboru Republike Slovenije. Tja so delegati pomurske regije izvolili našo učenko Evo Lapoša (8. a razred), ki je o svojih vtisih zapisala sledeče:

“V ponedeljek, 8.4.2024, sem se kot delegatka Pomurja udeležila 34. Nacionalnega otroškega parlamenta, ki je potekal v državnem zboru v Ljubljani. Na začetku sta nas nagovorili ga. Darja Groznik, predsednica Zveze prijateljev mladine Slovenije in mag. Urška Klakočar Zupančič, predsednica državnega zbora. Sledila je malica in delo po skupinah, sama sem aktivno sodelovala v razpravi Spremembe za krepitev mojega razvoja. Skozi pogovor smo mladi, ob pomoči moderatorjev, prišli do konkretnih ugotovitev in izvirnih rešitev. Po delu v skupinah je sledil plenarni del. Takrat so se razpravi pridružili tudi predsednik vlade, številni poslanci, ministri in sekretarji. Nekoliko razočarana sem bila zaradi tega, ker smo predstavniki pomurske regije med celotno razpravo dobili besedo le enkrat, kljub temu da sem sama, in tudi drugi delegati, vztrajno čakali na besedo. Prijetno pa me je presenetila sproščenost in prijaznost politikov. Najbolj mi je v spominu ostal klepet s sekretarko na MVI, go. Janjo Zupančič in ministrom Lukom Mescem. Po fotografiranju s politiki je sledilo kosilo v menzi državnega zbora. Participacija na tem dogodku in obisk državnega zbora sta mi ostala v lepem spominu, saj sem pobližje spoznala delo oz. kar vsakdan slovenskih politikov.”

Zapisala: Eva Lapoša

Vir fotografij: Eva Lapoša in Zveza Prijateljev Mladine Slovenije