Vsako leto 10. oktobra obeležujemo svetovni dan duševnega zdravja. Na šoli smo izvedli različne dejavnosti, s katerimi smo želeli osvetliti pomen le tega v sodobnem času. Duševno zdravje oz. dobro počutje, je namreč za naš celostni razvoj zelo pomembno, saj nam pomaga, da smo uspešni v tem kar počnemo in da se lažje soočamo z vsakodnevnimi izzivi.

Devetošolci so ob aktualizaciji dneva duševnega zdravja prejeli tudi priročnik Kaj lahko naredim, da mi bo lažje za samopomoč v stiski, ki je nastal v sodelovanju strokovnjakov NIJZ in Svetovalnega centra za otroke, mladostnike in starše Maribor. Priročnik je hibrid med klasično knjigo in spletiščem #Tosemjaz, obogaten s QR kodami, ki mladega bralca vodijo do koristnih spletnih rubrik  in zvočnih posnetkov – vodenih izkustvenih vaj za samopomoč. Mladostnike tako opogumlja in jim približa univerzalne veščine za soočanje z izzivi vsakdana.