Obveščamo vas, da je Vlada RS v sredo 20. 1. 2021 sprejela   nov Odlok o začasni prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja ter univerzah in samostojnih visokošolskih zavodih.

S tem odlokom se začasno prepoveduje zbiranje ljudi v osnovnih šolah, razen za učence od 1. do vključno 3. razreda v Gorenjski, Koroški, Obalno-kraški, Osrednjeslovenski, Podravski, Pomurski, Primorsko-notranjski, Savinjski in Zasavski regiji.  V teh regijah bo od torka, 26. 1. 2021 vzgojno-izobraževalno delo   za učence od 1. do vključno 3. razreda potekalo v prostorih šole. V ostalih regijah Republike Slovenije (Goriški, Jugovzhodni Sloveniji in Posavski regiji) bo vzgojno-izobraževalno delo za vse učence od 1. do 9. razreda potekalo na daljavo. Pouk v glasbenih šolah bo še naprej potekal na daljavo.

V okviru modela C, ki po odloku tokrat velja izključno za učenke/učence od 1. do vključno 3. razreda v osnovnih šolah, ki spadajo v zgoraj omenjene regije, poteka pouk v šoli. Pouk se organizira v skupinah – oddelkih, v kolikor pa ocenite, da vam kadrovske in prostorske možnosti dovoljujejo delitev oddelkov v dve skupini, pa vam priporočamo, da to storite. Torej: »mehurček« je oddelek, lahko pa je tudi manjša skupina, če je organizacijsko in kadrovsko možna (priporočeno).  Dejavnosti obveznega in razširjenega programa se izvajajo znotraj iste skupine (oddelka) v istem  prostoru. Skupine (oddelki) ne prehajajo iz prostora v  prostor in se ne združujejo. Izvajajo se le tiste interesne dejavnosti, ki se lahko izvajajo v okviru iste skupine (oddelka). Tudi individualna in skupinska učna pomoč ter dodatna strokovna pomoč, ki jo lahko nudijo tudi mobilne učiteljice/učitelji, se za učenke/učence od 1. do vključno 3. razreda  izvaja v šoli ob upoštevanju vseh higienskih ukrepov.