TRADICIONALNI JESENSKI KULTURNI IMPULZ NA OŠ TURNIŠČE

Septembrski mesec v radoživosti jesenskih barv pozdravimo na turniški šoli s prireditvijo, posvečeno dnevu jezikov in dnevu miru. Letos je potekala v petek, 23. septembra (prvič za vsako triletje posebej, da bi čim bolj upoštevali priporočila NIJZ).

Kakor nas žive barve ognja, gline in sončnega zahoda vznemirjajo, tako nas botrski darovi tega letnega časa bogatijo in nas radostijo s svojimi prazniki.

Domača mamina rejč, milozvočna materinčina in tujeejezična zmožnost ter novo posajeno drevo – letos mošancelj (stara sorta jablane)  – na šolskem dvorišču so simbolni elementi, preko katerih želijo mladi potrditi, da verjamejo v mir, verjamejo v sožitje med narodi in ljubijo mater Zemljo. Da želijo nekaj prispevati k temu, da bo njeno nedrje ostalo živo tudi našim zanamcem.

Pa čeprav brez objemanja, stiskanja v teh čudnih “covid-časih” ,njihova srca v ljubezni vriskajo, da je lepo živeti tu, kjer smo – v naši Sloveniji, našem Prekmurju, ob naših drevesih, šoli in besedah.

Za kulturne dejavnosti: Neža Ritlop